W Szkocji drżą oni w Old Firm Derby. Stawką jest puchar końcowy

Old Firm Derby czyni comeback. Oba kluby Glasgow, Celtic i Rangers w lidze rzeczywiście spotkają się w lecie 2012 roku, kiedy ten ostatni z powodu upadłości dowodzonej na dno. puchary i stanowią obecnie jedną platformę wzajemnego pojedynku pomiędzy dwoma tradycyjnymi rywalami iw przeciwieństwie Oczekuje się zeszłoroczne półfinały Ligi Cup tym razem walka zrównoważony na ostrzu noża…

Wcześniejsze pomiary sił naprawdę nie jest miarą. Rangers był bez stałego kierownika i najgorszej formie przez długi czas, więc pokonaniu 2: 0 nadal dość pochlebne.Dziś Gers na krawędzi półfinale z Scottish FA Cup stanowią znacznie bardziej stabilny i ogólnie silniejszy rywal.

Rangers legendarnego Hampden Park powraca dokładnie tydzień zachęcać jakoś obowiązkowego triumf w Scottish Challenge Cup, w ramach którego zawody tylko drugi podział i gorsze klubów. Rangers, którzy mieli 11 dni temu, aby zapewnić zwrot szkockich elitarnych finale wyraźnie wygrał 4 0.

Tym razem klub z niebieskiej części Glasgow czeka naturalnie bardziej trudne wyzwanie. Chociaż trener Ronny Deila pod stałym nośniku ciśnienia, Celtic nieomylnie kierując się obowiązkowym tytułem (obecnie na czele feed osiem punktów przewagi) i kierownika Rangers Mark Warburton do jego siły zbyt dobrze świadomi.

„It to jest jedna gra. masz takie wyjątkowe rezultaty.Andy Halliday (obecny gracz Rangers. – wyd. Ed) był w zespole Bradford, który dojrzewa na Chelsea. To nie znaczy, że Bradford jest lepszy niż Chelsea. Ani nie neztenčilo lukę między Bradford i Chelsea, „ Warburton ostrzega przed możliwym euforii awansując do finału.

” Faktem jest, że wiemy na temat tej luki. (…) Po pięciu latach mistrzem ligi. Musimy pamiętać, trzeba dobrze kupić, nadal poprawiać warunki i ciężko pracować. Nezacelíme luka w sierpniu, ale do tego czasu musi być co najmniej znacząca zmiana. To jest nasz cel, „ oczekuje Warburton, dla którego będzie to mile widziane nadchodzącą półfinale test.

Nie tylko słowa Warburtonových jest jasne, że nic do stracenia dzisiaj głównie celtyckiej.Że na Hampden Park posiada wszystkie dobre wspomnienia – nie padł w czterech z ostatnich sześciu półfinałów – i wstyd po Lidze Europejskiej (fazę grupową bez jednego Win) i porażki w finale Pucharu Ligi w przypadku braku teraz absolutnie nie wchodzi w rachubę. Deila będzie wtedy prawie na pewno zestawy przycisków

norweski pilot w czołówce Celtic loki drugi sezon i przez stosunkowo krótki czas przed bramami finały Puchar nieudanych dwukrotnie – w zeszłym roku w Inverness w Pucharze szkockiej (2: 3. Po dogrywce ), w tym roku w Ross County w Pucharze ligi (1: 3).Również Warburton, jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy spędził jeden półfinałowy rozczarowanie; w ubiegłym roku Brentford zawiodły próbując wycisnąć rewelacyjnie w angielskiej Premier League, choć nie na tyle, aby uprzywilejowanych Middlesbrough.

“To inny rodzaj ciśnienia” porównuje 53letý trener. „Jeśli zapytacie mnie«Rangers kontra Celtic lub Brentford vs. Middlesbrough, większa mecz?», Nie powinien odpowiadać. To nie może być porównywane. Kiedy mówię, że w jednym przypadku został w grze nagroda 140 milionów funtów , pewnie wiecie, o co mi chodzi, „ przypomina Warburton jeden kluczowy błąd.

Podczas playoffs League Championship jest parada perspektywy finansowe, a także dążenie do konfrontacji z krajowym tonę, tutaj wojna między innymi źródłem ogromnej dumy.Mimo ewidentnej szacunku dla przeciwników, ale Warburton twierdzi, że Rangers to ogromne wyzwanie gotowy.

Druga liga Overlord Bożego Narodzenia zdobył dwanaście z 15 ligowych niedawno, jednak w trzech rundach z rzędu zrealizowane prostych razy. i obronny będzie specjalnie Leigh Griffiths – z 28 bramek zdecydowanie najsilniejszym napastnik najwyższej konkurencji – bez wątpienia odprowadzane „em

Gers kontrast, ich najlepszym strzelcem zabraknie, choć jeszcze inny autor 28 bramek Martyn Waghorn przypadkiem do niedawna. żył. Dwadzieścia sześć Anglik w lutym kontuzji więzadeł kolana w filiżance procesowego nad Kilmarnock i początkowo nawet nie podejrzewał, że brakuje na resztę sezonu. Wreszcie, wsparcie Rangers walczyli, 8Warburton kwietnia, ale mimo wszystko potwierdzili swoją nieobecność w tym prestiżowym meczu derbowym.

bardziej niezapomniane bitwy?

Piłkarze Rangers i Celtic grał razem szeroką gamę turniejów, że fani obu obozów, od czasu do czasu przypomnieć jedną i te 14 lat temu odbyła się w ramach Pucharu Szkocji. Następnie na Hampden Park to nawet prawda o walce finałowej, że rzeczywiście we wszystkich ogromne wrażenie.

Celtic miał wiosną 2002 roku otworzył wynik przez rozmazany szefa John Hartson, niezwłocznie po upływie 20 minut, ale został zniwelowany dzięki Peter Lovenkrands [Teraz w tym czasie, 22, duński skrzydłowy w grze na zawsze zapisał się w sercach wszystkich fanów Gers, kiedy wreszcie dzikie spotkanie w ostatniej chwili zdecydował się oczyścić – szef ustawić końcowy wynik 3: 2nd

Alex McLeish był zachwycony, kiedy jego pierwszy triumf w kubek Rangers ławce, podczas gdy w tym samym konkursie jako gracz panował pięć prosto. Teraz kierowany przez byłego Glasgow Titan stoi zmienić człowieka w wodach szkockich po raz pierwszy wszedł dopiero w czerwcu ubiegłego roku.

Możemy również cieszyć zrównoważonego, energii i emocji walkę naładowany? Faktem jest, że można rozpocząć, aby przekonać się o godzinie 13:00 naszego czasu.